Opinie Opinie

5$ Amazonki - Wojowniczki

2 oz Ag 999

Dostępne
5$ Amazonki - Wojowniczki

Nominał5 $
PaństwoNiue Island
MetalAg 999
Waga62,2 g
RozmiarØ 45 mm
StempelOksydowany
DodatkiWysoki Relief
DodatkiSelektywne Złocenia
DodatkiDębowa Wstawka
Nakład555 szt.
Data emisji2019-09
AkcesoriaCertyfikat, Pudełko

Cena: 1 749,97 zł

Cena: 1 699,00 zł

Ta srebrna moneta to pierwsze wydanie nowej serii "Wojowniczki".

Rewers przedstawia gotowe do walki amazonki. Selektywne złocenie uwypukla wysoki relief monety. Dodatkiem jest dębowa wstawka w postaci tarczy jednej z wojowniczek. Moneta znajduje się w drewnianym etui. Jej nakład jest bardzo ograniczony - dostępnych jest jedynie 555 sztuk na całym świecie!


Amazonki - według greckiej mitologii było to plemię wojowniczych kobiet, wywodzące się od boga Aresa i nimfy Harmonii. Zamieszkiwały one wybrzeża Morza Czarnego.

Wojowniczki te były niezwykle walecznym, niezależnym narodem, tworzyły społeczność wyłącznie kobiecą, mężczyzn uważały za gorszych. Ubierały się w skóry dzikich zwierząt, świetnie ciskały oszczepem, strzelały z łuku i jeździły konno. Miały tarcze w kształcie półksiężyca i hełmy ozdobione piórami.

Utrzymywały stosunki z cudzoziemcami, żeby podtrzymać ród. Swoje potomstwo płci męskiej zabijały lub kaleczyły, bądź oddawały ojcom na wychowanie, dzieci płci żeńskiej kształciły w sztuce wojennej. Sądzono, że Amazonki usuwały dziewczętom pierś, aby nie przeszkadzała im w napinaniu cięciwy łuku lub rzucaniu dzidą.Produkty powiązane

    W tej samej serii/kategorii

    Instagram