20 Euro Lądowanie na Księżycu 2019

20,74 g Ag 925

Dostępny
20 Euro Lądowanie na Księżycu
Nominał
20 €
Państwo
Austria
Metal
Ag 925
Waga
20,74 g
Rozmiar
Ø 34 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk fluorescencyjny
Nakład
30 000 szt.
Data emisji
2019-04
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 459,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Jaki może być lepszy sposób na uczczenie jednego z najbardziej ambitnych technologicznie przedsięwzięć wszech czasów? Moneta, która sama w sobie jest technicznie ambitna łącząc najnowocześniejsze wklęsłe i wypukłe wzornictwo, kolorową aplikację i efekt świecenia w ciemności. 20 Euro Lądowanie na Księżycu jest hołdem dla tego zapierającego dech w piersiach momentu z lipca 1969 roku, kiedy to Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu.

Publiczność telewizyjna licząca 600 milionów widzów oglądała z podziwem, gdy Armstrong wypowiadał słowa: "Mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". Ten magiczny moment był zwieńczeniem misji Apollo 11, którą odbywali Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins.

Specjalny wklęsły awers monety przedstawia lądowanie na Księżycu z odległą Ziemią w kolorze i świecącymi w ciemności gwiazdami w tle. Wypukły rewers przedstawia powierzchnię Księżyca - krajobraz, który sprawił, że rzeczywistość wszechświata stała się bardziej namacalna niż kiedykolwiek wcześniej.


W tej samej serii / kategorii