1,5 Euro Wiedeński Filharmonik Space Blue

1 oz Ag 999

Dostępny
1,5 Euro Wiedeński Filharmonik Space Blue
Nominał
1,5 €
Państwo
Austria
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 37 mm
Stempel
BU
Nakład
500 szt.
Data emisji
2019-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Space Blue
Cena: 349,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Przed Państwem kolejna odsłona edycji Space Blue, której awers i rewers zostały uszlachetnione i pokryte niebieską barwą. Zdobyła ona uznanie wśród kolekcjonerów i inwestorów na całym świecie.

Dostępnych jest tylko 500 sztuk! Każda z nich jest numerowana - nie na rancie, jak zwykle, ale na rewersie.

Wiener Philharmoniker (Filharmonicy Wiedeńscy) to najważniejsza orkiestra w Austrii i jedna spośród bardziej znaczących na świecie. W rankingu prestiżowego, brytyjskiego miesięcznika "Gramophone" Filharmonicy Wiedeńscy uzyskali miano jednej z pięciu najlepszych orkiestr świata. Siedzibą orkiestry jest Musikverein, a jej członkowie są dobierani spośród zespołu Opery Wiedeńskiej. Początki Wiener Philharmoniker sięgają 28 marca 1842, kiedy to Otto Nicolai wraz z orkiestrą Opery Cesarskiej zapoczątkował koncerty filharmoniczne. Od 1933 roku orkiestra nie ma stałego dyrygenta, lecz gości w tej roli różne światowe sławy.

Prezentowana moneta została wybita z czystego srebra. Filharmonik stanowi jednocześnie doskonałe ulokowanie kapitału ze względu na swoją płynność, zarówno przy sprzedaży, jak i kupnie. Jest produkowany przez Mennicę Austriacką od 1989 roku. Wzór monety został stworzony za pomocą grafiki komputerowej, a następnie przeniesiony na srebro. W 1992, 1995 i 1996 roku Filharmonik był najlepiej sprzedającą się monetą bulionową na świecie.

W tej samej serii / kategorii