Opinie Opinie

Bestsellery Sierpnia

Opublikowany: 2019-09-09 11:52:40
Kategorie News

Jesień już za pasem, więc czas na podsumowanie ostatniego wakacyjnego miesiąca. Zobaczcie, jakie monety inwestorzy najchętniej wybierali na lokatę swojego kapitału.

Miejsce 5: Sztabka złota Argor Heraeus, 1 oz

Argor-Heraeus to lider na rynku metali szlachetnych.  Ta szwajcarska firma (jako jedna z pięciu rafinerii na świecie) posiada certyfikat LBMA (Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców), które ustala standardy i czuwa nad jakością wyrabianych produktów. Dzięki nadzorowi ze strony tej organizacji każdy, kto zdecyduje się na inwestycję w złoto, dołącza do elitarnego grona, które bezpiecznie i stabilnie lokuje swoje oszczędności. W sierpniu najpopularniejsza okazała się być sztabka złota 1 oz, czyli o wadze 31,1 g.

Miejsce 4: Krugerrand, 1/2 oz

Jest kilka znanych bulionowych monet na całym świecie, ale 1 miejsce, jeśli chodzi o popularność, należy do Krugerranda. Słynna moneta wybijana w RPA, z charakterystycznej próby złota 916 - jest to złoto z domieszką miedzi, dzięki której monety otrzymuje swój charakterystyczny kolor. W wakacje popularną wersją okazał się być Krugerrand 1/2 oz.

Miejsce 3: 5$ Liść Klonowy, 1 oz

Podium otwiera dobrze znany inwestorom Kanadyjski Liść Klonowy. Wybijany przez Royal Canadian Mint z najczystszej próby srebra 9999, w swojej najpopularniejszej wersji 1 oz jest bestsellerem prawie każdego miesiąca.

Miejsce 2: 1 Hrywna Likwidator, Czarnobyl

Nakład tej monety został wyprzedany w kilka godzin po jej emisji. Nie ma się czemu dziwić - moneta ta poświęcona jest bardzo znanemu i ciekawemu -mimo swojej grozy- zdarzeniu. Niewątpliwie interesującym dodatkiem jest nadruk UV, a także fakt, iż moneta świeci w ciemności! W dodatku nakład wynosił jedynie 100 sztuk na cały świat.

Miejsce 1: 10 Marek Berserk - Wojownicy

Niekwestionowany lider sierpnia. Moneta ta była długo wyczekiwana przez wielu kolekcjonerów. Berserk jest pierwszą monetą z serii "Wojownicy". Wybity przez niemiecką mennicę, znaną ze swojej niezwykłej precyzji i dokładności w detalach. Berserk zachwyca grawerem z wysokim reliefem, a także selektywnym złoceniem. Wybito jedynie 499 monet. Dla wszystkich zainteresowanych tą monetą, mamy dobrą wiadomość - zostało nam jeszcze kilka ostatnich sztuk!

[ ZOBACZ MONETY, KTÓRE MONETY BYŁY O KROK OD ZAKWALIFIKOWANIA SIĘ DO TOP 5! ]
Autor: Izabela Lemańczyk