Opinie Opinie

5 w piątek - Dla Dzieci

Opublikowany: 2019-08-30 09:47:29
Kategorie News

5 w piątek

Koniec wakacji i początek roku szkolnego jest dla dzieci często trudnym okresem. Z jednej strony cieszą się na spotkanie ze znajomymi z klasy, z drugiej nie chcą kończyć beztroski wakacji. Żeby umilić im ten czas, przygotowaliśmy zestawienie 5 monet, które ucieszą wiele dzieci. Moneta jako prezent jest bardzo dobrym pomysłem - jej temat podoba się dzieciom; są to często ich ulubione postacie z bajek, filmów, czy komiksów. Z drugiej strony, z powodu kruszcu, z jakiego jest wykonana, to dobra inwestycja w przyszłość dziecka, która procentuje na przestrzeni lat. Poniżej przedstawiamy zestawienie 5 monet, króych postaci są znane zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, przez co mogą byc tematem wspólnych rozmów i wieczorów z filmem, czy serialem.

50¢ Królik Bugs

Kto z nas nie pamięta "Zwariowanych Melodii"? Te krótkie, animowane filmy produkowane przez Warner Bross zostały wyemitowane po raz pierwszy w 1929 roku! Postacie z bajki miały także swój epizod na wielkim ekranie, "występując" u boku Michaela Jordana w pełnometrażowym filmie "Kosmiczny mecz".

Bajka ta jest ciekawym wspomnieniem dla rodziców, ale również jest aktualna dla dzieci, ponieważ w 2016 roku powstały Nowe Zwariowane Melodie.

Półuncjowa, srebrna moneta przedstawia jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci tej serii, czyli Królika Bugsa. Dzięki kolorowemu nadrukowi UV główny bohater jeszcze lepiej wyróżnia się na tle lustrzanej powierzchni.

2$ Kermit

Kolejna znana seria opowiada o stworkach "Muppetach". Nie są to jednak postacie kreskówkowe, a lalki teatralne stworzone w 1955 roku. Muppetom poświęcone są liczne seriale i filmy. Ich cechą wspólną -oprócz bohaterów- jest specyficzny humor; potrafią rozbawić dzieci, ale również dorosłych, ze względu na nawiązania w dialogach do aktualnych sytuacji popkulturowych, a czasem i absurdów politycznych.

Najsłynniejszą postacią całej serii jest żaba - Kermit, który występował również w "Ulicy Sezamkowej". Kolorowy Kermint zdobi jednouncjową, srebrną monetę wybitą w 2019 roku.

1$ Bart

Wielu dzieciom wystarczy pokazać żółtą kartkę z namalowanymi dwoma kółkami na środku, a one od razu zgadną, że chodzi o Simpsonów.

Simpsonowie to kreskówka, która dzięki swojej charakterystycznej kresce jest rozpoznawalna w wielu krajach. W dodatku, to najdłużej emitowany serial telewizyjny na świecie! Swoją premierę miał w 1989 roku, dlatego łączy pokolenia rodziców i dzieci.

Słynna mennica Perth Mint wyprodukowała monety poświęcone postaciom i charakterystycznym elementom z tej kreskówki. Jedną z nich jest Bart Simpson, czyli 10-letni rozrabiaka ze swoją ukochaną deskorolką.

1$ Iron Man

Iron Man to jedna z najsłynniejszych postaci z uniwersum Marvela. Komiksy i filmy poświęcone tym bohaterom są uwielbiane zarówno przez młodzież, jak i dorosłych. Dwanaście dni po premierze filmu "Avengers: Czas Ultrona" seria stała się najbardziej dochodową franczyzą na świecie, prześcigając dotychczasowego lidera – serię filmów o Harrym Potterze!

Iron Man jest superbohaterem, który walczy ze zbrodnią za pomocą skonstruowanych przez siebie serii cybernetycznych zbroi, wyposażonych w najnowocześniejsze technologie. Jest członkiem elitarnej grupy superherosów o nazwie Avengers. Na codzień znany jako Tony Stark; bogaty przedsiębiorca firmy Stark Industries i filantrop.

Bohater ten widnieje na bulionowej srebrnej monecie z 2018 roku.

2$ Darth Vader

W zestawieniu tym nie mogło zabraknąć całej serii "Gwiezdnych Wojen". Myślę, że nawet nie trzeba jej nikomu przedstawiać. To popkulturowy fenomen na skalę światową - na samym początku prawie nikt nie wierzył w sukces tego filmu, a obecnie Darth Vader to najbardziej rozpoznawany filmowy czarny charakter na świecie. Nadal, po 42 latach! W tym roku odbędzie się premiera ostatniej części trzeciej trylogii, jednak na pewno nie zakończy to opowieści o całym uniwersum.

Anakin Skywalker, przechodząc na ciemną stronę mocy stał się Darth Vaderem. Jego wizerunek znajduje się na wielu monetach, między innymi na srebrnej bulionówce z 2018 roku.

[ Zobaczcie inne monety, które sposobają się dzieciom ]
Autor: Izabela Lemańczyk