Opinie Opinie

Banknoty "Miasta Polskie" + Banknot Niepodległościowy

Zestaw

Cena: 338,87 zł

Cena: 329,00 zł

Oferujemy Państwu zestaw złożony z dwóch pozycji wyemitowanych przez Narodowy Bank Polski, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i inwestorów.

W skład zestawu wchodzą:

20 zł Stulecie Odzyskania Niepodległości, Józef Piłsudski oraz Banknoty "Miasta Polskie".

Banknot z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego ukazał się 31 sierpnia:

Nominał: 20 zł

Państwo: Polska

Rozmiar: 150 x 77 mm

Nakład: 50 000 szt.

Data emisji: 2018-08

Akcesoria: Folder Emisyjny, Blister

Zestaw banknotów "Miasta Polskie". Seria, która nie trafiła do obiegu:

Prezentowane banknoty zostały zaprojektowane i wyprodukowane na przełomie lat 80. i 90 XX w., w okresie, kiedy podjęto decyzję o denominacji złotego, co wymagało przygotowania nowej serii banknotów - konieczna stała się zmiana struktury nominałowej oraz ich wizerunków. Z powodów technologicznych przygotowane banknoty nie zostały wprowadzone do obiegu co oznacza, że banknoty z tej serii wchodzące w skład albumu nie są (i nie były w przeszłości) płatnymi środkami płatniczymi na obszarze RP.

W skład albumu z banknotami z serii "Miasta polskie" wchodzi dziewięć oryginalnych banknotów o nominałach 1 zł, 2 zł, 5 zł, 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł oraz 500 zł. Na banknotach przedstawiono detale architektoniczne, pomniki oraz symbole charakterystyczne dla polskich miast - Gdyni, Katowic, Zamościa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Gniezna. Banknoty z serii "Miasta polskie" zaprojektował Waldemar Andrzejewski (1934-1993) - grafik, rysownik, autor plakatów. Autor ilustracji książek dla dzieci.

Wymiary albumu: 205 x 115 mm

Bez napisu: nieobiegowe

Rok wydania: 2018

Produkty powiązane

W tej samej serii/kategorii